10 tipů, jak se můžete chránit před zloději!

 

1) Udělejte to zlodějům co možná nejtěžší
Vloupání ve většině případů tvrá 5 až 10 minut. Zloději při odpovídajícím odporu po 3 až 5 minutách přestanou. Dobré mechanické zabezpečení jako bezpečnostní cylindrické vložky a další přídavná zabezpečení zajišťují nejvyšší odolnost. Klaďte důraz na profesionální zabezpečovací techniku od renomované firmy EVVA.

2) Zamykejte Vaše dveře
pouze zabouchnuté, tedy nezamčené dveře se velice snadno otevřou. I ten nejlepší cylindr se musí zamykat! Zamykat dveře by mělo být samozřejmostí, bohužel tomu tak není. Jednodušší to už zlodějům nemůžete udělat.

3) Zabezpečte okna a střešní vikýře
Okna, která nejsou dobře zabezpečena – a samozřejmě otevřená okna nebo střešní vikýře – představují vítané pozvání pro každého zloděje. Jelikož se počet pokusů o vloupání skrze horní patra budov stále na celém světě zvyšuje, měla by i tato část Vašeho objektu být dobře zabezpečena, např. pojistkou proti sklopení okna a přídavnými zámky.

4) Odstraňte předměty, po kterých lze do horních pater budovy vylézt

Předměty jako žebříky, stoly, židle, kontejnery na odpady apod. by neměly být volně přístupné. Zloději se tak mohou dostat na balkóny a k oknům 1. patra.

5) Bezpečnostní dveře s profi-cylindrickou vložkou
K čemu jsou silné dveře, když zloději můžou snadno překonat cylidnrickou vložku? Profesionální bezpečnostní cylindry jako 3KSplus (3-drážkový systém), se vyznačují vysokou ochranou proti násilnému překonání – díky ochraně proti odvrtání, vyhmatání, vytažení jádra a ochraně proti vyplanžetování.

6) Nezapomínejte na terasové a balkonové dveře!
Zloděj vždycky volí nejjednodušší cestu. Pokud jsou vstupní dveře dobře zabezpečené, zkouší zloděj své štěstí skrze zpravidla nejméně zabezpečené terasové a balkónové dveře nebo okna. Pomocí páčidel šroubováku nebo vylamovacích háků) se většinou dají tyto dveře rychle otevřít. Pancéřové závory, zajištění zárubovýh stran, přídavné zámky na okna, pancéřové závory apod. pro tyto účely poskytují optimální odolnost.

7) Věnujte pozornost Vašim sklepním oknům a sklepním šachtám
Sklepní šachty a nížeji položená, malá okna představují velice podceňovaná slabá místa v domě. Zloději je mají jako pohodlnou možnost vniknutí velice rádi. Mřížové rošty a okenní zámky tyto bezpečnostní mezery uzavírají.

8) Vsaďte na účinnou možnost odrazení
Zloději většinou kvalitní zabezpečovací techniku poznají. Mechanické zabezpečení a profesionální poplašná zařízení včetně venkovní sirény zloděje účinně odradí. Zloději nechtěji podstupovat riziko a raději půjdou k dalšímu, nezabezpečenému objektu.

9) Bezpečnostní fólie pro skleněné okenní výplně jako přídavná ochrana
Zloději se kvůli možnosti zranění a spuštění alarmu obávají rozbíjet skleněné výplně oken.. Vy můžete Vaše skleněné výplně oken dodatečně chránit speciálními bezpečnostními fóliemi.

10) Udržujte kontakty s Vašimi sousedy
Dobré sousedské vztahy podle hesla "Lepší je se rozhlížet, než dělat, že nevidím" významně napomáhají tomu, že se vloupání neuskuteční nebo se rychle vysvětlí. Zajímejte se o iniciativy, které na tuto sousedskou péči upomínají a chtějí ji obnovit, jako např. www.pronachbar.at

dobrá zpráva:

Profesionální zloději kvalitní zabezpečovací techniku okamžitě poznají. Dělejte to kriminálním živlům těžší: Na webových stránkách firmy EVVA najdete vše o tématu ochrana před vloupáním a výrobky, kterými se nejlépe zabezpečíte.